Středa, 26 ledna, 2022

Správné hygienické čištění a údržba podlahy

Více článků

Většina nečistot včetně bakterií a virů, skončí v průběhu času na podlaze. Je důležité, aby se zabránilo možnosti usazování nečistot v těžko přístupných oblastech povrchu podlahy, jako jsou malé mezery mezi podlahovými prvky, v místech, kde je povrch podlahy narušen a původní ochranný nátěr již neplní svou funkci.

Zejména v případě dřevěných podlah, ať už v důsledku opotřebení nebo změny klimatu nebo nesprávné údržby, existuje riziko poškození povrchu podlahy nejčastěji. Pravidelné ošetřování povrchu podlahy je však třeba i pro laminátové, vinylové, PVC, linoleum nebo podlahy z marmolea, co doporučují i ​​přední světoví výrobci podlah.

Pokud vaši podlahu pravidelně nečistíte a neošetřují kvalitními čisticími prostředky na podlahu, ale jen s běžným saponátem, zpravidla stylem roztírání čím dál tím špinavějšími roztoku s hadrem po podlaze, nemůžete očekávat zázraky. Výsledkem může být matný vzhled a šmouhy, kromě toho, příliš mnoho kapaliny škodí vaší podlaze. Pokud chcete opravdu kvalitně vyčistit a ošetřit povrch podlahy, použijte prostředky, které jsou vyrobeny pro tuto oblast a použití. Díky tomu si můžete být jisti, že vaše podlaha vydrží déle a bude opravdu dobře vyčištěna. Vyhněte se univerzálním čisticím prostředkům, mohou totiž některé specifické povrchy podlah poškodit!

Testováno! Bona mop a čisticí prostředky odstraní 99% bakterií z povrchu podlahy
Bona, přední světový výrobce produktů na podlahy, pro vás nechal otestovat v nezávislé laboratoři novou patentovanou utěrku z mikrovlákna Bona Cleaning Pad v kombinaci s několika čisticími prostředky Bona. Test byl zaměřen na odstranění nečistot a bakterií z různých typů povrchů podlah. Výsledky testů ukázaly, že došlo k odstranění 99% bakterií E. Coli a Listeria z povrchů vyčištěných podlah. Samotné testy byly provedeny jako na dřevěné dubové podlaze tak i na vinylové podlaze.

Čisticí utěrka Bona® Cleaning Pad, je určena pro mopy Bona, je vyrobena z mikrovlákna a má jedinečný design s dvoj-zónovou čisticí akcí. Tmavě modré vnější vlákna narušují nečistoty, zatímco světlemodré vnitřní vlákna zachytí a absorbují uvolněné nečistoty. Utěrka Bona Cleaning Pad z mikrovlákna je šetrná k vaším podlahám a je speciálně navržena tak, aby se snadno připevňovala na suchý zip ke všem mopem Bona. Díky tomu, že utěrka Bona zvedá nečistoty z podlahy, namísto toho, aby je tlačila před sebou, chrání povrch podlahy před poškrábáním. Utěrku je možné opakovaně prát v pračce a vydrží až 500 praní.

Běžné čistící utěrky mohou posouvat nečistoty, rozptylovat prach a zanechat zbytky špíny. Investice do kvalitního mopu a mikrovláknové utěrky Bona Cleaning Pad se vám určitě vyplatí.

Čištění nebo údržba? Obojí!
Často se při péči o podlahy zaměňují pojmy mytí, čištění a údržba. Snad nejhorším příkladem je názor, že běžným saponátem vyřešíte „všechno najednou“. To rozhodně není tento případ, můžete dokonce zkrátit životnost podlahové krytině. Aby vám podlaha vydržela co nejdéle jako nová a to jak ve funkčnosti a vzhledu, je třeba dopřát podlaze skutečnou péči, kterou potřebuje. Náklady za kvalitní čisticí a údržbové prostředky se vám určitě vrátí, zejména v podobě delší životnosti podlahy a její krásným vzhledem.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články