Středa, 29 listopadu, 2023

Masážní kameny či válečky na obličej. Fungují skutečně, nebo jde o marketingový tah?

Více článků

Face roller či masážní kameny jsou doplňkem, které nesmí chybět žádné milovnice poctivé skincare rutiny. I když jejich boom přišel teprve nedávno, pravdou je, že se v kosmetickém průmyslu začaly využívat již pár let dozadu. Až výzkumy, které dokázaly skutečnou účinnost jednoduchých věciček, podmanili zejména ženy k tomu, aby je ve velkém vykupovali. Jak si však z obrovského množství kamenů a masážních válečků vybrat ten nejlepší?

Přečtěte si: Zkrášlovací masky na obličej. Nejkrásnější ženy na světě nedají dopustit právě na tento produkt

Za kvalitu se platí
I když se většina z nás ohrazuje faktem, že na první pohled stejný produkt se dá koupit už za pár drobných, faktem je, že cena by měla být posledním faktorem, který by měl rozhodovat o tom, který masážní váleček si koupíme. V první řadě je totiž třeba dbát na kvalitu. Zatímco jsou levné napodobeniny vytvořeny převážně mixem materiálů – i plasty, kvalitní roller pochází většinou z kamene Gua Sha. Ten dokáže nejenže udržet svou chladivou teplotu, ale zároveň se mu připisuje i jakási síla Balance, která dodá vaší pleti potřebný boost.

Mohlo by vás zajímat: Beauty odličování a čištění: Pokud chcete mít stále mladistvější pleť, musíte ji umět obnovovat

Co všechno roller dokáže?
vykontúrovať vám obličej – samozřejmě ne tak, jako estetická chirurgie, no přece. Pravidelné používání dokáže podtrhnout vaše rysy obličeje. Nečekejte však hubnutí z obličeje.
zvyšuje prokrvení – již po prvním vyzkoušení masáže zjistíte, že vaše pleť je najednou o něco pružnější, hebčí a v neposlední řadě krásnější.
přípravky fungují o něco více – vaše pleť je po použití válečku “ otevřená “ a póry vstřebají lépe aktivní látky.
zlepšuje se nálada – studie ukázaly, že lidé, kteří pravidelně využívali faceroller, méně čelili úzkostem a špatným náladám. Jednoduchá masáž dokáže ovlivnit vaši náladu.
Jak ho používat?
Nejlepší na denní bázi. Abyste dosáhli co nejlepší efekt, sáhněte po válečku či kameni ráno i večer, nejlépe po aplikování séra nebo oleje na obličej.

Začněte na krku a přejděte směrem nahoru. Odbornice na skincare slibují nejlepší výsledky právě v případě, že se s válečkem nevrací zpět – ale stále pokračujete směrem nahoru. Postupně směřujte kamenem po celé tváři, avšak dávejte si pozor na tlak, který vyvíjíte. Skutečně by mělo jít pouze o jemné přitlačení.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články