Středa, 26 ledna, 2022

Chcete začít s jógou nebo se zlepšit? Jóga festival s workshopy a přednáškami vás posune dál

Více článků

Jóga a meditace mají vynikající vliv kromě těch fyzických účinků i na mentální zdraví. Snižuje riziko deprese, zbavuje organismus smutku, udržuje lepší paměť, koordinaci a zbavuje tělo stresu. Mohou za to některé pohyby z jógy, takzvané asány. Ty posilují jednotlivé orgány a ovlivňují tak na duševní prožívání. Znáte to, když se zhluboka nadechnete a vydechnete v případě napětí nebo něčeho náročného? Tak tímto způsobem funguje i jóga.

Pokud vás podobná téma zaujala a chtěli byste vyzkoušet účinky jógy, tak máme pro vás tip. Už tento víkend 19. – 20. června 2021 bude na louce u Hotelu Barok v Bratislavě mezinárodní festival jógy ManaStay.

Tématem festivalu je štěstí, protože štěstí si vytváříme sami. Jako je jóga spojená s pocitem štěstí? Dokážete se zasmát pouze tak? Nebo potřebujete k smíchu vnější příčinu? Podle výzkumů se děti smějí až 300-krát denně, a to často bez zjevné příčiny, zatímco průměrný dospělý člověk si najde příležitost pouze 15-krát. Smích dětem prostě dělá dobře a nepotřebují k němu humor jako spouštěč veselosti. Při cvičení Jógy smíchu se dospělí mohou na chvíli stát opět dětmi a vychutnat si tak pocity hravosti, bláznivosti, kreativity a uvolnění.

V line-upu ManaStay festivalu už každoročně figurují indický lektoři, přímo z kolébky jógy, Indie. Tradiční jóga je způsob, jak dělat ásany a zajistit, že se svalový tonus celého těla včetně vnitřních orgánů stane optimálním. To také zajišťuje optimální fungování orgánů a různých systémů těla, což je podle konvenční medicíny definice zdraví.

Pokud nemáte zkušenosti s jógou, principy správného pohybu vysvětlujeme na hodině Martiny Číslice. Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat je připravena jemná jógu pro vnitřní klid nebo relaxační léčivý koncert. Nebude chybět ani nejznámější slovenský jogín Fredy Ayisi. Akční ženy a páry si mohou vyzkoušet acro jógu, která posiluje celé tělo, pomáhá zlepšit koncentraci, překonávat strach, dělat rozhodnutí, budovat vztahy a odevzdat se životu.

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články