Středa, 26 ledna, 2022

30ti denní výzva: keto dieta jídelníček nebo akce kachna?

Více článků

30ti denní výzva patří mezi oblíbené způsoby, jak začít se cvičením nebo procvičit konkrétní problémové partie. Během 30 dní se ale nemusíme zaměřit jen na samotné cvičení, ale i na zdravý jídelníček.

Keto dieta jídelníček nebo Cambridge dieta na 30 dní

Zjednodušeně řečeno je principem keto diety získávání energie z (uložených) tuků, díky tomu dochází k hubnutí. Keto dieta jídelníček upřednostňuje potraviny s nízkým nebo žádným obsahem sacharidů, skládá se převážně ze zeleniny, masa, mléčných výrobků a vajec. I když to zní dost omezeně, keto dieta jídelníček přináší spoustu zajímavých a chutných kombinací, 30ti denní výzva tak nebude žádný problém. Nemusíte přitom dodržovat kompletní keto dieta jídelníček, stačí podle tohoto principu zařadit třeba jedno nebo dvě jídla denně. I ta budou mít na vaši postavu blahodárný vliv.

Podobné potraviny jako keto dieta jídelníček doporučuje i Cambridge dieta. Ta vznikla v 60. letech jako účinný způsob léčby silně obézních pacientů. Těm poměrně drasticky snížila kalorický příjem a zároveň zařadila dostatek pohybu. Cambridge dieta je populární i dnes, protože slibuje velký váhový úbytek v krátkém čase. Vzhledem k tomu, že CAmbridge dieta s sebou nese i některá zdravotní rizika, doporučujeme její dodržování konzultovat s lékařem.

Akce kachna, mléko akce – vyzkoušejte něco nového a bavte se

30ti denní výzva nemusí znamenat jen zdravý životní styl. Pokud se rádi bavíte, může být “akce kachna” to pravé pro vás. V tomto případě to asi nebude přímo 30ti denní výzva, ale pokud jste zapálený kuchař nebo kuchařka, schválně vyzkoušejte, kolik receptů jste schopní uvařit z jedné kachny. Pro letmou inspiraci nabízíme: pečené kachní stehno s bramborovým knedlíkem a zelím, kachní prso na pomerančích, křehká kachna na čínský způsob nebo kachní kaldoun. Jestli máte podobně kulinářsky zaměřené přátele, můžete výzvu pojmout společně jako soutěž o nejlepší pokrm.

Nemusíte se samozřejmě jen na kachnu nebo maso, “mléko akce” může být podobně zábavná. Schválně, kolik receptů, jejichž hlavní ingrediencí je mléko, vás napadne?

- Reklama -události

Více článků autora

- Reklama -pr clanky

Nejnovější články