Bio kosmetika

Bio kosmetika je název pro druhy kosmetických přípravků, které jsou vyrobeny z přírodních surovin. Přírodní látky se extrahují z rostlin, vedlejších živočišných produktů jako je včelí vosk nebo med a nebo z látek tažených ze země – minerály. Za bio nebo přírodní kosmetiku může být označována pouze ta kosmetika, která splňuje určité bio standardy. Každá země má obvykle svého zástupce přírodní a bio kosmetiky a proto se tyto standardy liší.

Každý kosmetický výrobek, který je označen jako bio nebo zcela přírodní musí splňovat několik požadavků, které jsou pro všechny země stejné. Jednak musí mít určitý obsah surovin, které jsou pěstovány ekologickým způsobem bez toho, aniž by byli použity syntetické látky a tyto suroviny musí být zpracovávány určitým způsobem tak, aby byli ohleduplné k lidskému zdraví a životním prostředí. Zároveň musí být všechny obaly na přírodní kosmetiku recyklovatelné.

Přírodní a bio kosmetiku je velice těžké poznat, ale na obalech je uvedeno několik informací, podle kterých lze snadno rozpoznat, že se jedná o padělek. V první řadě by mělo být na obalu logo alespoň jedné z nezávislých organizací, které se zabývají přírodní kosmetikou. Zároveň by na obalu mělo být přesně uvedeno složení a to i s latinskými názvy a v procentech by mělo být u jednotlivých složek uvedeno, kolik se jich v přípravku nachází.

Komentáře jsou uzavřeny.